9. Turnaj v soubojích

13. července 2006 v 11:29 | happy |  Prokletí
Mno, je tady opět další kapitola. Jak název napovídá, na škole se uskuteční turnaj v soubojích. Tato kapitolka obsahuje dost nových jmen, takže doufám, že se v tom neztratíte...
Na Jess je během zápasu použito neznámé kouzlo... Co se ji stane? Kdo nakonec vyhraje celý turnaj? :o)

Týdny ubíhaly neúprosně rychle. Byl březen a zároveň se blížil poslední famfrpálový zápas sezóny Nebelvír versus Mrzimor.
Jess se ve škole dařilo poměrně dobře. Původní doučovaní z lektvarů se sice protáhlo na dva měsíce, přesto je už zvládala a poslední čtyři hodiny za sebou ji nevybuchl ani jeden kotlík.
"Dobrý den třído, posaďte se," oznámil profesor West, když přišel do třídy na hodinu OPČM.
"Dnes pojmeme naši hodinu trochu jinak. Spolu s profesorem Brumbálem jsme se rozhodli uskutečnit Turnaj v soubojích. Z pátých ročníků a víš budou vybráni dva žáci vždy chlapec a dívka. Příští týden se vybraní žáci střetnou v boji proti zbylým kolejním družstvům. Abychom vybrali správné adepty, prosím, aby jste se rozdělili do dvojic. Pomocí pavouka rozhodneme o nejlepších, kteří postoupí do finále," ve třídě to začalo souhlasně mručet.
Všichni se okamžitě rozdělili do dvojic. Profesor mezitím vytvořil ve třídě prostor pro dvě soubojnické pódia.
"Můžeme začít," jako první se proti sobě postavili Sirius a Petr, na druhé straně Jess a Marcy.
"Takže, jde o to soupeře odzbrojit, ne ho nějak vážněji zranit. Teď," řekl a po třídě se rozlehly různé názvy kouzel.
Takhle to šlo celou hodinu, takže nakonec zůstavili už jenom Jess, Lily, James a Sirius.
"Takže slečny Evansová a Lawrencová, prosím," řekl profesor West a obě dívky se postavily na stůl. Jess věděla, že aby porazila Lily pomůže ji k tomu jenom jedna věc a to byla rychlost. Lily byla rychlá sama o sobě dost, ale jestli Jess chtěla vyhrát musela být ještě rychlejší.
Postavili se zády k sobě, každá udělala tři kroky a teď stanuly proti sobě.
"Teď!" prohlásil West.
"Expelliarmus!" prohlásila Lily, ale Jess stihla včas vytvořit pořádný štít.
"Impedimenta!" zvolala opět Lily. Jess jen tak tak uhnula, ale nečekala, že její kamarádka vyšle další kouzlo: "Imobilis!" zvolala rychle za sebou.
Jess ještě slyšela, jak Lily zvolala ono kouzlo, neměla teď kam utéct, řítili se na ni dvě kouzla, které nedokázala vykrýt najednou. Zbývala poslední možnost. Být rychlejší než ona.
Udělala dvakrát prudce přemet dozadu a při poslední udělala salto vzad, takže ji obě kouzla minula. Teď měla na své straně moment překvapení: "Expelliarmus!" zvolala a její šokovaná kamarádka, nestihla včas kouzlo vykrýt. Hůlka Lily dopadla Jess k nohám.
"Skvělé! Slečna Lawrencová vyhrála! To byl velice pěkný souboj! Děkuji slečny. A teď prosím vy, pánové!" kývnul směrem k chlapcům.
James se Siriusem napodobili holky a stáli připravení proti sobě.
"Teď!" prohlásil opět West.
Kluci ale stále čekali trpělivě na místě. Ani jeden z nechtěl zaútočit jako první, vyčkávali na útok toho druhého.
"Impedimenta!" zvolal James, ale Sirius jednoduchým: "Protego!" kouzlo odstranil.
"Geminos," pronesl Sirus, ale místo toho, aby mířil na Jamese, zamířil na sebe. Jamese to zmátlo, protože místo jednoho Siriuse, tady stáli rovnou dva. Nevěděl, na kterého zaútočit, protože kdyby zaútočil na jednoho, tak by to mohlo být špatně a zaútočil by na něj ten pravý. "Co teď?" říkal si.
"Impedimenta! Expelliarmus!" pokusil se o to, co Lily. Jeden ze Siriusů se však rozplynul a ten druhý kouzlo hravě odstranil. Sirius teď mě spoustu času odzbrojit Jamese.
"Expelliarmus!" zvolal a zmatenému Jamesovi okamžitě vylétla hůlka z ruky.
"Bravo, pánové! Pane Blacku, deset bodů za skvěle zvládnuté kouzlo Geminos!" zvolal šťastně profesor.
"Takže za Nebelvír postupují do finále slečna Lawrencová a pan Black! Gratuluji!"
"No teda Tichošlápku, to bylo od tebe zákeřné!" gratuloval svému kamarádovi James po hodině.
"To víš, učím se od mistrů!" polichotil svému kamarádovi. Zrovna kolem nich prošla Jess s Lily.
"Hele Lawrencová, to bylo docela dobrý!"
Jess se na něj otočila. "Já to vím. Nebo to chceš zažít na vlastní kůži?"
Kluci se začali tiše smát. Sirius se však nedal. "Neblbni, ještě bych ti ublížil."
"Ty si, ale věříš," řekla ironicky.
"Já vím," řekl a s tím odešel z učebny. Jess nestihla nic říct.
Týden uběhl docela rychle a nikde jinde se nemluvilo o ničem jiném než o nadcházejícím souboji. Souboje byly určené pátým ročníkům a víš. Soupeřila proti sobě děvčata a chlapci zvlášť.
Jak se Jess podařilo zjistit z jejich koleje postoupila Monica Hartová a Kristine Marshalová z sedmáku. Z Havrapáru postoupila Georga LaFairová, Jane Sandersová a Melanie Gomezová, sedmačka, která to s hůlkou uměla zatraceně dobře.
Z Mrzimoru postoupili dál Veronica Harperová, Missy Welterová a Amanda Osbournová. Ani jednu z nich moc neznala, ale holky ji ujišťovaly, že ani jedna z nich nestojí za nic, že si s nimi lehce poradí.
No a ze Zmijozelu postoupili Narcissa Blacková a její o rok starší povedená sestřička Bellatrix Blacková a nakonec sedmačka Abigail Monroeová, která postoupila opravdu jen náhodou, když se ji povedlo jedno kouzlo, která její protivnice nedovedla odkrýt.
"Jess, hodně štěstí a natři jim to!"
"Jo, hlavně těm Siriusovým povedeným sestřenkám!" přidala se ještě Marcy. Jess na ně jen přikývla a spolu s ostatními přistoupila k Brumbálovi.
"Vážení, vítejte na školním turnaji v soubojích. Jako první se proti sobě utkají dívky. Na informační tabuli najde rozpis pro každý ze dvou soubojnických pódií," řekl a ukázal za sebe na jakousi tabulku, která se vznášela ve vzduchu a ukazovala jména soupeřících ve formě jakého si pavouka.
"Prosím, na svá místa!" řekl Brumbál.
Jess měla zatím volno, na poprvé se měla postavit paťačce Veronice Harperové.
Sledovala souboj Moniky a Jane Sandersové z Havraspáru. Bylo to poměrně rychlá hra. Zaklínadla a kletby létaly z jednoho konce na druhý, ale nakonec se Monice podařilo vyhrát. Na druhé straně proti sobě bojovali Bellatrix Malfloyová a Kristine Marshallová, která byla bouřlivě podporována Nebelvírskými. Bellatrix hrála hodně tvrdě, což se projevila i na tom, že Kristine skončila prohořelým hábitem. Bellatrix vyhrála.
"No, tak to u hábitu teda neskončí," pomyslela si a pak už ji volal Brumbál na souboj s Veronikou Harperovou.
Její jméno ji pořád něco připomínalo, ale když ji uviděla hned si vzpomněla, odkud ji zná. No jistě. Byla to ta blonďatá paťačka, co o Vánočních prázdninách chodila se Siriusem. "Aby si nezašpinila ten svůj krásný obličej," pomyslela si a ušklíbla se.
Postavili se proti sobě. Házela po ni tak znechucené pohledy, že nechápala, proč je na ni taková.
"Co jsem ji udělala? Neřeknu, kdyby byla ze Zmijozelu ale Mrzimorská?" přemýšlela.
Odstoupili od sebe na tři kroky.
"Expelliarmus!" křikla Veronica, ale Jess její kouzlo hravě odrazila.
"Impedimenta!" zvolala opět Veronica, ale jako předtím, taky si s tím hravě pohrála. Jess čekala na moment překvapení, což Veronicu dost vytáčelo a používala na ni stále drsnější kouzla.
"Mdloby na tebe!"
"Tak holčička si chce hrát?" pomyslela si. "Densaugeo!" zvolala Jess, když se Veronica snažila vyřknout další kouzlo. Ta s tím nepočítala a kouzlo ji zasáhlo. Nejprve se nic nedělo, ale Veronice se začaly z ničeho prodlužovat přední zuby. Jess toho využila a jednoduché: "Expelliarmus!" stačilo k tomu, aby vyhrála.
"Vítězem je slečna Lawrencová!" Veronica se slzami v očích vyběhla ze síně rovnou na ošetřovnu.
Takhle to šlo dál a dál. Nebelvírským holkám se celkem dařilo, ale to samé se dalo říct i o sestrách Blackových. Narcissa skončila, když ji porazila Melanie Gomezová, která to s hůlkou opravdu uměla, ale u Bellatrix to už tak snadné nebylo.
Nakonec proti sobě stanuli právě Bellatrix Blacková a Jess.
"Vážení a máme tady finále! Proti sobě nastoupí Bellatrix Blacková a Jessica Lawrencová."
Obě dívky se k sobě postavili.
"Tak co, Lawrencová, už se bojíš až ti natrhnu zadek?" řekla ji s úšklebkem Bella.
"Kdo ty? Věř mi, to se nestane!"
"Dámy na tři... raz... dva... tři!" zvolal Brumbál a obě dívky se postavily do útočných pozic. Avšak ani jedna z nich nezaútočila. Stály proti sobě a probodávaly se nenávistnými pohledy. Ani jedna nechtěla dopřát té druhé, to potěšení z výhry.
Obě strany hrdě skandovaly spolužačkám ze své koleje. Ale ani jedna z nich to nevnímala.
"Licentio!" zvolala Bella. Jess tohle kouzla znala a věděla, že štíty na tohle nefunguje. Byla jediná možnost. Udělala salto vzad zrovna ve chvíli, když už bylo kouzlo skoro u ní. Kouzlo se roztříštilo o zeď.
"Lumos Solem!" křikla zrovna ve chvíli, kdy dopadla na zem.
"Rictusempra! Konjunktivus!" křičela Bella přes záplavu světla, které ji oslepilo. Kouzla však neměla své účinky, protože vůbec nevěděla, kam směřují.
"Commeus!" zvolala Jess a vytvořila tak štít. První kouzlo se odrazilo od štítu zpět na Bellatrix, to druhé ji však tvrdě zasáhlo do břicha. Těžce se zvedla ze země. Bella stihla vytvořit včas svůj štít.
"Impedimenta!" zvolala opět Jess a tomuto se už Bella nedokázala vyhnout. Kouzlo ji vyneslo do vzduchu a přitom se ji podařilo udělat perfektní přemet, takže na konec dopadla přímo na zadek. Hůlku však stále držela v ruce, takže nebyl konec zápasu.
"Sectumsempra!!!" vykřikla Bella s nenávistí v hlase proti Jess. Stihla na poslední chvíli uhnout, přesto ji kouzlo zasáhlo do ramene. Na rameni se ji objevila hluboká tržná rána.
"Tak to by stačilo!" zvolala profesorka McGonagallová, ale ani jedna z děvčat ji neposlechla.
"Impedimenta! Pouta na tebe! Sectumsempra!" Bella začala pálit jedno kouzlo za druhým.
"IGNIS PARITEIS!!!!" zaburácela Jess a kolem ní se objevila vysoká stěna ohně. Všechny kouzla se o něj roztříštili. Za okamžik kouzlo pominulo, což byla možnost pro Jess.
"PETRIFICUS TOTALUS MAXIMA!" zaburácela a z hůlky ji vylétl silný paprsek, který se zabodl Belle přímo do hrudi. Ta odletěla o několik metrů dál a dopadla spoutaná na zem.
"Expelliarmus," pronesla potom klidně a hůlka ji přistála v ruce. Najednou ji projelo po celé těle zvláštní mrazení. Klekla si na zem. Byla dost vyčerpaná, navíc rána na rameni dost bolela a krvácela.
"Jess!" slyšela volat své kamarádky. Namáhavě zvedla hlavu. Proti ní se řítili, jak její kamarádky, tak Pobertové v čele s profesorkou McGonagallovou. Ztěžka se postavila na nohy.
"Slečno Lawrencová, jak je vám?"
"Není to zas tak hrozné," prohlásila ztěžka.
"Odvedu vás na ošetřovnu, pojďte a mimochodem za skvělou práci vám uděluji padesát bodů," řekla ředitelka jejich koleje nadšeně, chytla ji a vyprovázela ji ze Síně. Bylo vidět, že je pyšná na to, že studentka zrovna z její koleje vyhrála. Ostatní šli za nimi.
"Panebože! Tak to dopadá, když si vymýšlíte nějaké hloupé turnaje!" lamentovala ve dveřích okamžitě madam Pomfreyová, když viděla zraněnou Jess.
"Položte ji na postel," prohlásila a ukázala na jednu z postelí.
"A teď můžete jít."
"Tak to ne!" řekli všichni svorně.
"Nemusíte se bát, slečna Lawrencová bude v pořádku, jenom tu ránu vyčistím a namažu hojící mastí. Možná ji ještě do konce turnaje uvidíte. A teď už běžte, až můžu pracovat," rozkázala a všichni museli z ošetřovny odejít.
Jess se začala nebezpečně motat hlava. Pohlédla na rameno. Z rány tekly snad hektolitry krve. Co může způsobit obyčejná rána na rameni.
"Tak jdeme na to…" prohlásila ošetřovatelka, ale dál ji už Jess neslyšela, protože omdlela.
"Vždyť jste tvrdila, že bude v pořádku!" křičel kdosi.
"Ano, já vím, ale bohužel slečna Lawrencová ztratila dost krve. Přijde mi to hodně zvláštní. Normálně toto kouzlo, takové zranění nezpůsobuje. Sama tomu nerozumím. Teď tady ale nic nezmůžete, dala jsem ji lektvar na spaní. Probudí se až zítra ráno."
Víc už Jess nezaslechla, protože znovu usnula.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristine Kristine | Web | 13. července 2006 v 19:20 | Reagovat

tak to som zvedavá, čo sa jej stalo... teda, pekne jej nakopala zadok=)

2 zuzu zuzu | E-mail | 13. července 2006 v 21:17 | Reagovat

tak to teda hej, ale jej dala

3 Neli Neli | Web | 16. září 2006 v 17:45 | Reagovat

tak to bylo fakt hustý! ;)) Bella je pěkná mrška .... :))

4 Ifulda Ifulda | Web | 2. července 2007 v 14:28 | Reagovat

Senzační, dááál! :-D

5 Nika (Verča) Nika (Verča) | E-mail | Web | 14. prosince 2007 v 19:24 | Reagovat

ale zvádla to dobře.. :o)

6 ... ... | 15. června 2008 v 11:40 | Reagovat

na začátku máš ,že vybraný budou z každý koleje chlapec a dívka, a pak najednou je vybraná narcissa a bellatrix... divné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama